Fethullah Gülenden Açıklama

Gündemdeki soruşturmaları normal hüküm zamanı içerisinde, soğukkanlılıkla değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Avukat Orhan Erdemli, “Bir takım bilgi ve yazılarda; bu soruşturmalar sebebiyle Saygıdeğer Fetullah Gülen’e zor ithamlar yöneltilmesi büyük bir haksızlıktır. ” ifadelerini kullandı.

Orhan Erdemli, “Müvekkilim ile ilgili meydana atılan söylemler şüphesiz asılsız ve mesnetsizdir. Saygıdeğer Fetullah Gülen’in bu soruşturmalar ve bunları yürüten kamu görevlileriyle en minik bir alaka ve ilgisi bulunmamaktadır.” diye sohbet etti.

İşte Erdemli’nin o açıklamaları:

” İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca en son iki gün içerisinde bir takım işadamları, bürokratlar, memurlar ile siyasilerin yakınları gözaltına alınmıştır. Soruşturmaya konu yolsuzluk, rüşvet ve kaçakçılık iddiaları her ülkede, her an karşılaşılabilen olaylardandır. Zira dünya üstünde bir bölüm vatandaşlar yasalara uyumlu hayat sürerken, bir bölümü da ters eylemler içerisinde olabilir . Nitekim hukuki organlar ve müstakil hüküm buna vardır.

Yetkili organlar, suçlara vakıf olduklarında gereken soruşturmaları inşa etme yükümlülüğü altındadır. Bu makamlar suçsuz vatandaşlar ile ilgili kovuşturmama kararı verirken; zanlı ve maznunlar ise aleyhlerindeki kararlara karşı itiraz ve temyiz benzeri yasa yöntemlerini işletebilirler. Devlet ve toplumlar, bu uzuvların görevlerini hakkıyla mahaline getirdiği oranda hayatiyetlerini sürdürürler. Dolayısı Ile gündemdeki soruşturmaları normal hüküm zamanı içerisinde, soğukkanlılıkla değerlendirmek gerekir.

Hal bunun benzeri iken, bir takım bilgi ve yazılarda; bu soruşturmalar sebebiyle Saygıdeğer Fethullah Gülen’e zor ithamlar yöneltilmesi büyük bir haksızlıktır. Toplumda müvekkilim aleyhinde bir idrak oluşturmaya personel bu hukuka ters yayınlar en son derece esef vericidir. Bu söylemler hüküm sürecini negatif etkileyeceği benzeri, kamuoyunun dikkatinin de yabancı istikamete çevrilmesine ne sebeple olacaktır.

Burada bahsetmek gerekir ki, yolsuzluk iddialarının soruşturulmasından kimsenin huzursuz olmaması gerekir. Başka taraftan “suçluluğu kanıt edilene civarı herkesin suçsuz ” meydana geldiği genel kuralı de unutulmamalıdır.

Son olarak, müvekkilim ile ilgili meydana atılan söylemler şüphesiz asılsız ve mesnetsizdir. Saygıdeğer Fethullah Gülen’in bu soruşturmalar ve bunları yürüten kamu görevlileriyle en minik bir alaka ve ilgisi bulunmamaktadır.

Açıkça bahsetmek isteriz ki; “hükümete savaş açma “, ” harekât başlatma “, “kirli oyunlar oynama “, “tuzak kurma “, “köşeye sıkıştırma” … benzeri söylemler amaç saptırmaya hizmet eden, tamamıyla düş ürünü hakikat dışı isnatlardan ibarettir.

Sayın Gülen, Allah rızasına kilitlenmiş bir ilim ve düşünce insanıdır. Yaşamda rastgele bir mevki, mevkii, parasal çıkar ve siyasi amaç içerisinde olmamıştır. Dolayısı Ile savaşla, tuzakla, ameliyatla , kirli oyunlarla da hiçbir işi olamaz.

Kamuoyuna saygılarımızla talep ederiz. ”
Fethullah Gülenden Açıklama

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: