Türkiye’de en popüler isimler

Türkiye’de en bir sürü kullanılan kadın ismi ‘Fatma’, erkek isimleri ise ‘Mehmet’ oluyor . İstatistiklere yönelik en bir sürü kullanılan kadın isimleri aralarında Fatma, Ayşe, Zeynep, Hatice ve Emine, erkeklerde ise Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali ve Hasan koltuk aldı .

İllere yönelik kız ve erkek isimleri aralarında ‘Fatma’ ismi 73 şehirde en bir sürü seçim edilen kadın ismi olurken erkeklerde ise ‘Mehmet’ adı 65 şehirde en bir sürü kullanılan isim oluyor .

Aileler, kız çocuklarına ‘Fatma’ isminden ardından Ayşe, Zeynep, Hatice ve Emine adını vermeyi seçim ederken erkeklerde ise ‘Mehmet’ten ardından çoğunlukla Mustafa, Ahmet, Ali ve Hasan isimlerini verdi.

erkek isimleri

Adana, Ansiyah, İstanbul ve İzmir’de en pek seçim kadın isimleri Fatma, Ayşe, Emine, Hatice, ve Zeynep olurken benzer şehirlerde erkeklerde ise Mehmet, Mustafa, Ali, Ahmet, Hüseyin ve Hasan isimleri listede koltuk aldı . Adıyaman’da Elif, Trabzon Asiye, Diyarbakır’da Remziye ve Düzce’de Havva isimleri de bir sürü kullanılan isimler aralarında koltuk aldı .

BUNLAR DA EN Çok KULLANILAN SOYADLARI:

İstatistiklere yönelik en bir sürü kullanılan soyadları listesinde ise 20 soyadına koltuk verildi. En bir sürü kullanılan soyadları Yılmaz, Kaya , Dtalimat, Şahin ve Çelik önce 5 sırada koltuk aldı . En bir sürü kullanılan öbür soyadlar ise Yıldız, Yıldırım, Öztürk, Aydın, Özdtalimat, Arslan, Doğan, Kılıç, Aslan, Çetin, Siyah , Koç, Kurt, Özkan ve Şimşek”

EN Çok BURÇ OĞLAK

Öte taraftan 2000 ile 2012 seneleri aralarında dünyaya iştirak eden çocukların burç istatistiği de belirlendi . Bunun Için yönelik , 12 senede Türkiye’de 1 milyon 502 bin 136 çocuk oğlak burcuyla, 1 milyon 487 bin 731 aslan, 1 milyon 430 bin 853 yengeç, 1 milyon 393 bin 75 ikizler ve 1 milyon 390 bin 154 başak burcu olarak dünyaya geldi.

Erkek isimleri sözlüğü için ilgili siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: