Dinlemeleri yeni ölçülere bağlıyoruz

hak Bakanı Bozdağ, “Dinlemeleri, henüz sıhhatli bir şekilde olması için yeni ölçülere bağlıyoruz. tek güçlü şüphe ile binaen savcılığa dinleme talebinde bulunulamayacak” diyerek konuştu.

YOZGAT

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ak parti Yozgat memleket Başkanlığı tarafından Bozok gizli Spor Salonu’nda düzenleme eden şehremaneti başkan adayları lansman toplantısında yaptığı konuşmada, mahalli seçimlerin tüm ülkeye rahatlık getirmesini umarak, Yozgat uray ser adayı Kazım arslan ile sakatlık ve belde şehremaneti başkan adaylarına başarılar diledi.

“Yolsuzluk karşılayıcı evladım bile olsa evlatlıktan reddederim” diyen bir başbakanın ardı sıra yürüdüklerini tamlayan Bozdağ, iftiralarla çamurlarla kimisi mülevves hesaplarla bu kadroyu lekelemeyi kimsenin muvaffak olamadığını bildirdi.

Bakan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugüne derece bundan sonra da muvaffak olamayacaktır. şehremaneti seçimlerinden olmak suretiyle Türkiye’yi karıştırmaya, milletin zihnini bulandırmaya, milletin gönlünü değiştirmeye dönük, içeriden, haricen maslahat birliği içerisinde yapılan şanlı bir oyunla, majör bir senaryo ile koca bir tuzakla Türkiye kontra karşıyadır. O yüzden bu milletin aldangıç bozucu özelliğini bilmeyenlere tığ bir el elan anımsadıyoruz. Her defasında Türkiye’nin üzerine oynanan oyunları ulus bozdu, bunların hesapçı cenabıhak rızası, bozanın hesapçı Türk milletinin rızası değildir. O nedenle de 30 Mart’ta bu hesapları yapanlara bu tuzakları kuranlara hüküm içerisindeki bazı kırık dökük elmaları sarf etmek suretiyle, Türkiye’nin bahtını siyahlatmak isteyenlere, bu budun 30 Mart’ta sandıkta şu denli ama aşırı heybetli bir yanıtı verecek, oyunun tuzağını boşa çıkaracaktır.”

“Yargının içerisinde çoklu yapıyı ortadan kaldırıyoruz”

Bozdağ, doğacak hafta demokratikleşme paketinin mecliste görüşüleceğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onunla yan yana yeni adımları da atıyoruz. Terörle mücadele Yasayı’na için işyar spesiyal mahkemeleri kaldırıyoruz. ceza Muhakemesi Yasayı 250’nci maddesine göre görevli, akarsu anda bulaşıcı özdek ile hizmet yapan mahkemeleri kapatıyoruz. çıktı Türkiye’de bir tehlikeli ukubet Mahkemesi olacak. Artık, Türkiye’de bir tahkikat, bir yargılama usulü olacak. spesiyal eleştiri usulü, tahkikat usulü, hakim, savcı, spesiyal yargıevi uygulamasına bitiriyoruz. Yargının içerisinde çoklu yapıyı ortadan kaldırıyoruz. imdi avukatların dosyayı incelemesi, kuşkuluların dosyayı incelemesi önündeki engelleri kaldırıyoruz. Dosyanın şüpheli ve evraklarına kat saklanması uygulamasına bitiriyoruz. el âlem dosyasını öğrenecek ne ile suçlandığını bilecek ve savunmasını da hakkını da hukukunu da ona gereğince müdafaa edecek. Bu da son kadar ehemmiyetli, son gömlek tarihi bir adımdır. hayırlı olsun.”

“Türkiye’de herkesin dinlendiğine değin kanaatlar var”

Bakan Bozdağ, insanların dinlendiklerini düşündüğünü, Reisicumhur, başvekil dahil Türkiye’de herkesin dinlendiğine üstüne kanıların olduğunu belirterek, herkesin telefonunu beraberinde taşımaktan çekinen bir noktada olduğunu dile getirdi.

Böylesi bir noktaya Türkiye’nin gelmesini on paralık amma on paralık arzulamadıklarını anlatan Bozdağ, sözlerini şöyle bitirdi:

“Ama ne yazık ki Türkiye’de hakeza bir noktaya mevrut vaziyetteyiz. O nedenle yeni bir hamle atıyoruz. Dinlemeleri, elan sağlam bir şekilde olması, hukuka şık olması tehdidin olmaması için yeni ölçülere bağlıyoruz. Bundan sonra tek donanımlı evham ile binaen değişik tur iz elde edemiyorum diyerek savcılığa dinleme talebinde bulunamayacaklar. Ne yapacaklar? etkisiz kuşkuyu gözdağı eden müşahhas bir zümre delileri de dosyaya koyacaklar. Benim, mecalsiz kuşkumu sütun sebepler var, kanıtlar var, aha onlar, bunlar sanarak mahkemeye sunacak, mahkeme kapısı onu görünce ona gereğince yorum yapacak. peşinen teşkilat dışındaki suçlarda üç kamer bir dinleme vardı. ardı sıra üç ay daha olur. şeş ay dinlenirdi yurttaş. yakında dü ay dinleme olacak. Bir ayda yokluk halinde temdit olanağı olacak. 3 aydan bir küme vatandaş dinlenmeyecek. mahkeme kapısı kararı ile bile olsa, şayet suç, bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmişse henüz mukaddem dizgi etmede birer maaş uzatma alarak sonsuza düzen dinlenebiliyordu. Bir süre hududu yoktu. demin teşekkül faaliyetleri dahilinde olsa dahi dinleme 3 ay elan yapılabilecek. şeş kamer dinleme nihayetine erecek.”

Bozdağ, konuşmasının hemen peşinden uray ser adayları tanıttı.

Muhabir: Özcan Güney, Ferhat Kayhan Dinlemeleri yeni ölçülere bağlıyoruz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: