Spor Haberleri

Fenerbahçe ligin en lüks kazananı. En şunca gol atanı. grup bütünlüğünü alana en eksiksiz yansıtanı. Haftalardır nokta farkıyla öncül ve bu kayba rağmen şampiyonluğa hali el altında elan en benzeyen duranı. fakat mevsim esasen beri çözemediğim ehemmiyetli bir meselesi var Fenerbahçe’nin. orantı alandaki yetersizlik.

Savunmaya donuk oyunda genelde mesele yaşatmayan Fenerbahçe ılımlı alanı, atılım organizasyonuna katkıda, ikrar geçirmek vacip bu ligin vasatlarından biri.

Bir komple mücadelede olduğu gibi, o fakirlik Eskişehir’de bile oyuna yansıdı. Fenerbahçe vasat alanı hücuma tekrar yerinde katkıyı yapamadı. Takımın öne taşınmasında yeniden etken gösteriş oynayamadı. Gökhan hatır de ortam oynayınca, lüzumlu duran toplar gerekse kol bindirmelerinde hücumu oryantasyon görevi ağırlıklı olarak Caner’e kaldı. Eskişehirspor hassaten de ikinci yarıda Caner’in kanadını eksiksiz kapatmaya başlayınca, bu el Fenerbahçe ilk yarıda oluşturduğu pozisyon zenginliğini de bulamadı. çünkü hücumda alternatif teşebbüsleri oluşturamadı.

Eskişehirspor oyuna ayağa paslarla kontrolü ele alarak güzel bir methal yaptı. Alves’in hatasından istifade yazar Bienvenu ile 28’de skor avantajını yakaladı. Fenerbahçe ivedi tepkime verdi ve arka peşe girdiği pozisyonlarla bilhassa rakip kaleyi âdeta ablukaya aldı. Sow’un dü vuruşu o ablukada direğe takıldı. Egemen’in vuruşunu da bire bir müddette Akaminko tahril üzerinden çıkardı. elden arkası sıra Caner’in şutuna Kuyt’un bacak koyuşuyla Fenerbahçe beraberliği yakaladı. Tabii ki Webo’nun sakatlanıp çıkması Fenerbahçe alegori talihsizlikti. Emre’nin oyuna girmesiyle Ersun Yanal, 38’de sistemi değiştirdi. Bu el önde koşa forvetle oynamaya yöneldi. İkinci yarının ilk bölümünde inisiyatif gene Fenerbahçe’nin elindeydi. gerçekten öte fazladan tesirli ataklar yapan, galibiyeti kovalayan da bu bölümde Fenerbahçe idi. 52’de mücadelenin inkisar andaç denilebilecek ehemmiyette bir okazyon kaçtı. Kuyt ikinci direkte bomboş vaziyetteydi. Kayarak müdahaleyi yaptı. fakat öylesine kontrolsüz geldi ki, ayağı yerine topu koluyla filelere yolladı. Böylesine deneyimli bir oyuncunun bu balanssız hareketi Fenerbahçe’nin yengi talihini tepmesine saika oldu. ayrımsız Kuyt, 59’da bu defa Holmen’in gönderdiği pası dışarı vurunca, tehlike çanları da ufak ufak Fenerbahçe için çalmaya başladı. çünkü devrenin ortalarına yakın Eskişehirspor tekrar oyuna katılım etti. Alves’in karışma yerine oyalamayı tutum ettiği bir pozisyonda Erkan’ın sık vuruşuyla golü bile buldu. Ve ligin ilk yarısında Kadıköy’de elinden kaçırdığı Fenerbahçe’yi, bu öğün yenmeyi muvaffak oldu.

Fenerbahçe ikinci yarının ilk dış sahanını da kaybetti. madara oynamadı. fakat kazanabileceği yetenekleri bile alana yansıtamadı.

İkinci yarıda savaşım on paralık kuruntu yasak elan sert, daha müşkül geçecek. Fenerbahçe, orta alanını devreye sokmayı muvaffak olamazsa, bu dolaşma darbeleri kaçınılmaz öbür dış sahalarında da yiyecek. Spor Haberleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: