Güzellik Sırları Yazısı

Bugün sizlere güzellik sırları ile ilgili biryazı yazacağım. Güzellik anında her kültürde ve statüde bayanın vazgeçilmezi… Zerafet salonları bayanlar amaçlı 2. adres… Fakat olması gerektiği civarı parası ve vakti olmayanlar amaçlı de mucizeler var. Hem de hanede düşük maliyetli zerafet sırları. Cilt bakımı, saç bakımı, beden bakımı, manikür, pedikür ya da epilasyon bayanın dayanılmaz kürleridir.
İşte sizlere hanede bitkilerle yapabileceğiniz birden çok öneri.

Fırçalayın: Banyoya girmeden öncesinde selülit yumrularını azaltmak ve kan dolaşımını hızlandırmak amaçlı cildinizi fırçalayın. Duştan zevk alın: Bir banyo yağıyla zenginleştirilmiş ılık küvette başınızı dinleyin ve cildinizi yumuşatın. Cildinizi pürüzsüzleştirin: Küvetten çıktıktan hemen sonrasında dizlerinizi, ayak topuklarınızı ve dirseklerinizi ovalayın. Vücudunuzu nemlendirin: Ayak bilekleri benzeri kolay değil bölgelere nemlendirici kremle masaj yapın. Güzellik sırları serimizin devam yazısında bu konu hakkında ayrıntılı bir yazı yazacağım.

bitkisel çözüm

Ayak bakımı önemli: Meyve asitli kreminizi ayak topuklarınızdan parmaklarınıza civarı yedirin ve daha hemen sonrasında pamuklu çorap giyin. Bu uygulama hem pedikürünüzün daha daimi meydana gelmesine aynı zamanda ayaklarınızın yumuşamasına destekçi olacaktır.Yüzünüzü temizleyin: Bir silme sütüyle cildinize uzunca, yukarıya gerçek masaj yapın ve yüzünüzü durulayın.

Kan dolaşımını harekete geçirin: Ilık suyun içerisine bir miktar aromaterapik esans dökün ve karıştırın. Bu karışımı bir bez sayesinde yüzünüze sürün. Bezle yüzünüze 4-5 defa stress yapın. Böylelikle sirkülasyona yardım etmiş olursunuz. Peeling yapın: Itinalı olarak uyguladığınız peeling, cildinizi aydınlatır ve uygulayacağınız rehabilitasyonu hızlandırmak amaçlı hazırlar. Peeling ürünüyle dairesel hareketler inşa ederek kibar bir biçimde stress uygulayın ve masaj yapın. Güzellik sırları yazımızın başında belirttiğimiz öneriyide uygulayabilirsiniz. Boynunuzu unutmayın. Sonrasında cildinizi suyla temizleyin. Cildinizi maskeyle canlandırın: Surat temizliğinin mühim bir kısmı maskedir. Bilhassa kil özlü ürünler, tıkalı gözenekleri açarak cildi aydınlatmaya destekçi olurken, su bazlıları ise cildi nemlendirir.

Yoğun bakım kremleriyle cildi sakinleştirin: Bütün bu uygulamaların sonrasında yağ ya da yüklü bakım kremleri cildinizi yumuşatmaya destekçi olabilir. Bir başka güzellik sırları yazısında görüşmek üzere.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: