Erzincan Şirket Rehberi

Siyasi gündem epeyce yüklü . Ekonomi haberleri ne civarı okunuyor bilmem şayet gündemin ekonomi tarafında yer sahalar bizzat kendilerini duyurmak amaçlı işlerine 4 elle sarılmış gözüküyor.

Ancak şirketler, reklamla tek çırpıda duyuracaklarını bilgi çalışmalarıyla tek tek kotarmaya çalışıyor. Bu sebeple halkla ilişkiler ajansları tam mesai inşa ediyor zira uygun fiyat hal ve gidişin ne olacağını kestiremeyen şirketler hem reklam bütçelerini tasarruflu kullanıyor aynı zamanda şu ya da bu mecrada kocaman gözüküyor olmanın uyarı çekeceğini biliyor. Markalar bilgi olmak amaçlı ajanslarından çeşitli projeler bekliyor, başka bir deyişle zaman PR’cıların bugünü.

şirketler

Peki, şirketlerde kullanılmayan reklam bütçeleri ne oluyor? Nihai dönemde gündeme iştirak eden tek elden reklam paylaştırma modeli dökme su ile değirmen döndürmeye benziyor, başka bir deyişle işin özüne aykiri . İdeolojisi her halükarda insanoğlu ihtiyaçlarını karşılamak halinde . Satın alma hükmünde ise natürel olarak okuduğu, seyrettiği mecradaki reklamlara ve haberlere itibar etmekte . Öncelikle söylemeliyim ki, bundan en tek sürü basılı mecra etkileniyor. Bu vaziyette 4 netice meydana çıkıyor:

Mecraları tiraj, izleme oranı ve ulaşım mantığıyla değerlendirerek reklam verici markalar tatlı su balığı muamelesi görüyor. Taraflardan birine esasen yakın meydana geldiği tescillenenler vaziyetten mukassi değil şayet bilhassa tüketim ürünlerindeki markalar alıcı kaybetmekten kaygı etmekte. Korku kültürünün egemen meydana geldiği markalar ise isteseler de talep ettikleri mecralarda reklam kullanamıyor, ne amaçla kullanamadığını dile dahi getiremiyor. Esasen kırılgan meydana iştirak eden reklam sektörü, tüm bu olup bitenden tek sürü pek etkileniyor. Türkiyedeki Şirket iletişim bilgileri için ilgili siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: