E Devlet Adli Sicil Kaydı Alma

Günümüzde web yardımıyla bir bir sürü işlem kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. İnternet yardımıyla kontakt kurmak çoğalış hiçbir biçimde sıkıntı olmamaktadır. İnsanlar her yerden kontakt kurabilmekte, görüntülü konuşma bile yapabilmektedir. Alışverişler ve faturalar da web yardımıyla kolay ve kolay duruma gelmişlerdir. Bunların yanında artık e devlet işleri de web ile yapılabilmektedir. Devletler de internetin gücünden faydalanmakta hizmetlerini web ortamına taşımaktadırlar. Ülkemizde bu uygulamanın ismi e devlettir. Yapmanız gerekli olan bir e-devlet şifresi edinmektir. Bunu Ptt’den edinebilir ve sisteme bu şifreyle giriş inşa ederek bütün devlet işlerinizi buradan halledebilir ve evvelki işlemlerinizin listesini görebilirsiniz. Bir hata olması şeklinde bu problemi rapor edebilir ve düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Önceden meydana geldiği benzeri devlet apartmanlarında evrak peşinde koşmak kuyruk beklemek tarihe karışmıştır.

Tüm toplumsal hizmet işlerinizi bu sistem vasıtası ile yapabilirsiniz. Sıhhat hizmetlerinde evraklar tamamıyla ortadan kalkmış, sigorta işlemleri de doğruca olarak e-devlet sistemiyle yapılabilir duruma gelmiştir. E devlet ile yaptığınız işlemlerin kağıt üstünde yapılmış olan işlemlerden hiçaynıdır. Tümü doküman niteliğindedir ve resmi işlemlerdir. Bu işlemlerden yararlanmak amaçlı şifrenizden yabancı bir araca ihtiyacınız yoktur.

Tüm sorgulamalarınızı e devletten yapabilir, Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerinizi halledebilir, prim ve emeklilik aylığı ile ilgili heyecan ettiğiniz bilgilerinizi kolaylıkla buradan edinebilirsiniz. E-devlet hayatımızı kolaylaştırmak amaçlı oluşturulmuş, kolay bir sistemdir. Bu sistem yardımıyla ortaya konulan ağ ile bütün ülkedeki insanlar her biri faydalanabilirler.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: