E Devletten Rapor Parası Sorgulama

SGK ve SSK Rapor parası sorgulama ve öğrenme işleminin ne türlü gerçekleştirileceğini, şifresiz rapor parası sorgulama yaparken istenilen verileri yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. sosyal güvenlik kurumu’dan ne civarı rapor parası alacağınızı öğrenmek amaçlı operasyon ya da benzeri tek müdahale sonrasında tespit edecek tek zaman iş göremez oldugunuz ne iş görmezlik raporunuzu almanız gerekiyor.

Sosyal güvenlik kurumu sosyal güvenlik kurumu çalışmadığınız günlerin parasını rapor parası olarak maaşınız üzerinden ödemektedir. Burada mühim meydana gelen detay sosyal güvenlik kurumu’ya deklarasyonlan brüt maaş ve tam olarak maaş miktarınız. Şayet işveren sigortanızı düşük göstererek yatırıyorsa alacak olduğunuz rapor parası ölçüsü da düşük olacaktır. Bu nedenle işvereninizin SSK primlerinizi tam yatırdığından güvenilir olun ki mağdur olmayasınız.

SSK 4A rapor parası sorgulama işleminizi sosyal güvenlik kurumu resmi sitesinden yapabileceğiniz benzeri e-devlet sitesinden de öğrenebilirsiniz. Şifresiz rapor parası sorgulamak amaçlı sayfanın altındaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan rapor paranızı sorgularken uyruğunuzu, T.C Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Seneyi benzeri basit verileri girdikten ardından sorgulamaya basmanız yetecektir. Karşınıza çıkacak meydana gelen ekranda alacak meydana geldiğini ssk rapor parası ölçüsü görüntülenecektir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: