Sağlık Bakanı Haberleri

ANKARA belediye Türk Eczacıları Birliği’nden yapılmış olan açıklamada, sağlık ve ilaç harcamalarının nihai yıllarda Ülkemiz’de ana gündem maddelerinden biri haline geldiği belirtilirken, ülkede yükselen en son sağlık haberleri merkezi harcamalarını muayene altına almak gerekçesiyle gittikçe daha katı tasarruf önlemlerine başvurulduğu belirtildi.

Tasarruf tedbirleri yerine önce akla gelenin ilaç harcamaları meydana geldiği vurgulanan açıklamada, Tüm kamu müesseselerinin sağlık harcamaları içerisinde, ayakta ve yatarak getirilen tedavi hizmetleri dahil olmak üzere olmak üzere tedavi giderlerinin hissesi en yüksektir. Oysa sağlık haberleri merkezizin açıklamasına göre sağlık harcamaları çözümleme edildiğinde Ülkemiz’de Sağlıkta Dönüşüm Yazılımı’nın başlamasından itibaren yıllar içerisinde tedavi harcamalarının devamlı çoğalmış ve nihai 4 senede uyarı cazip biçimde ilaç harcamalarındaki artışın önüne geçmiştir ifadesine koltuk verildi.

sağlık haberleri

2012’de tedavi harcamalarının 29 milyar 206 milyon TL, ilaç harcamasının 14 milyar 300 milyon TL meydana geldiği, 2013’te toplamında sağlık harcaması içerisine ilaç harcamasının hissesinin yüzde 3bir, tedavi harcamalarının ise yüzde 67 gerçekleştiği anlam edilen açıklamada, bunlar kaydedildi. Kadın hastalıkları haberleri için ilgili kategoriyi takip edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: