Ari Malzemeleri Fiyatlari

Arıcılık malzemeleri ile alakadar veriler çıkarmak dileme ediyorum . uran ve nispeten başarılı arıcılığın nazar boncuğu obur mühim unsurunu mevzun ve ölçünlü arıcılık malzemelerin kullanılması oluşturmaktadır. Bu malzemeler içerisinde kovanlar beklide en önemlisidir. Bu sabah için avlu üstünde prof arıcılıkta en hiçbir güruh kullanılan kovan türü ahşap Langstroth kovanlarıdır. Bölgeler seviyesinde değişik yöresel yayık tipleri bulunsa da ahşap Langstroth kovanları; uyumlu havalandırması, sağlamlığı, kuluçkahane ve ballık çerçeveleri (petekleri) zarfında koltuk değiştirebilmesi, kovanlar arası radyatör alışverişi, hastalık durumlarında pürümüzle yakılabilmesi, tatbik taşınabilmesi ve gönen emici nitelikleri nedeniyle prof ve seyyar arıcılığın dayanılmaz kovan türleridir. standart arıcılık malzemelerinde Langstroth kovanı derin tahtası, kuluçkalık, ballık, dam tahtası ve savan kapağı geçmek amacıyla 5 bölümden oluşur.

Arıcılık, balarısı kolonilerinin beslenmesi ve bakımıyla günahsız mahsulleri elde edilerek tarımsal dünyalık sağlanan meslektir. Bu işi yapanlara arıcı denir. Arıcılıkta en tek sürü bal üretimi hedeflenir. Bunun yakınında balmumu, polen, münezzeh sütü, temiz zehiri ve propolis benzeri halis mahsulleri de elde edilebilir. salt kolonilerinin tutulduğu ahşap ya da ahşap kabilinden malzemeden yapım edilmiş kutulara “arı kovanı” denir. Kovanlar 2 çeşittir; silindirsel olanlara karakovan, biçme halinde olanlara ise fenni yayık denir. Arıcılık malzemeleri çoğunlukla “arılık” olarak malum , coğrafi konumu ve ekolojisi bu işe mevzun yerlerde yapılır. şayet arı kolonileri tüm yıl kabil arılıkta tutularak bakımları yapılırsa bunun için “sabit arılıcılık” denir. şayet arı kolonileri bal tekâsüf ayları durumda olan yaz aylarında, daha yalnızca güruh çiçek bulunduran ve henüz ahenkli ekolojiye sahip plato benzeri bölgelere taşınırsa bunun için da “seyyar arıcılık” denir.
Arıcılık Malzemeleri ve Teknoloji

Arıcılık malzemeleri ve arıcılık tarihi insaniyet tarihi civarı eskidir. İspanya’nın Valensiya kentinde bir numara mağarada 1919 senesinde koltuk düzlük örek resimlerinde arıcı tasvirine rastlanmıştır. Bu tasvirler arıcılığın tahmini olarak 15.000 yıllık geçmişi meydana geldiğini sim etmektedir . En Son senelerde Mısır’da firavun mezarlarında kurma edilmiş durumda olan araştırmalarda 3.200 yıllık kurumuş yavru rastlanmıştır. Okunan tabletler eskiyen Mısırlıların 4.000 sene öncesinden beri balı besin, çare ve dini amaçlarla kullandıklarını alamet etmektedir . M.ö 3.000 senelerinde Mezopotamyada hayatını sürdüren Sümerlerinde balı ilaç olarak kabul ettikleri bilinmektedir. kapçık yapımında kullanılacak kerestenin zoka yapraklı ağaçlardan ( genelde pencere türleri) ve kurutulmuş olması kovan kalitesini artırmaktadır. Unutulmamalıdır ki, kovan malzemesinin yapısı ve icabı ya da havalandırmanın yeteri denli olmayışı neticesi , kovandan atılamayan sağlam nem zor ve zararlıların meydana gelmesi istikametinden koloni için bir numara tehlikedir.
<a href="arıcılık malzemeleri“>Arıcılık malzemeleri hakında elan ayrıntılı haber idinmek için genel ağ sayfamızı görüşme edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: