CHPde Köşk için sürpriz öneri

reisicumhur adayını tespit etmek için çırçıplak cemiyet kuruluşları (STK), siyasi partiler, sanatçıların da aralarında olduğu değişik kesimleri dinleyen CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na maruz bir raporda Ahmet Özal isminin önerildiği ortaya çıktı.

\”AK parti VE BDP\’DEN OY ALIR\”

Milliyet\’ten övünç El\’in haberine göre, bir küme araştırmacı tarafından hazırlanan raporda, Ahmet Özal’ın neden namzet olması gerektiğinin nedenleri de sıralandı. Raporda, \”AKP ve BDP’ye giden aldanmaz oylarının ciddi bir kesimini Ahmet Özal alır\” yorumu yapıldı.

HERKESİ KUCAKLAYACAK İSİM

Raporda, \”Ahmet Özal, talih deneyimi, terbiyesi ve taşıdığı amaç gereği herkesin sevdiği ve herkesi kucaklayan ötekileştirmeyen bir Turgut Özal mirasına ve hoşgörüsüne sahiptir\” değerlendirmesi yapıldı.

AYDINLARDAN 8 ÖNERİ

CHP umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarıyla mülaki aydınlar, Çankaya adaylığı için sekiz ad önerdi. Toplantıda, Çankaya adaylığı için, yılmaz Büyükerşen, su Baykal, İlber Ortaylı, bilgelik Çetin, isteme Türmen, imparator Kesici, eşsiz Güngör samimi ve Aysel Çelikel\’in ismi gündeme geldi. CHPde Köşk için sürpriz öneri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: