Gülen okullarına FBI baskını

abd Federal tahkik Bürosu\’nun (FBI), Fethullah Gülen hareketi ile angajmanlı olduğu tamlanan birtakım okullara başat düzenlediği bildirildi.

19 OKULA BASKIN

Ohio\’da yayınlanan Akron Beacon Journal\’ın haberine göre, FBI, Ohio, Indiana ve Illionis\’teki 19 okula güzeşte hafta dominant düzenledi ve kimi belgelere baskı koydu.

FBI\’ın okullar için arama iznini kul eğitim bilimi Bakanlığı ve Federal komünikasyon Komisyonu\’ndan (FCC) aldığı belirtildi.

\”BASKIN; OKULDA çalışan birtakım KİŞİLERE müteveccih CEZAİ SORUŞTURMANIN BİR PARÇASI\”

Soruşturmayı müdür FBI Cleveland Ofisi\’nden Vicki Anderson, yerel medyaya yaptığı açıklamada, baskınların okullarda çalışan bazı kişilere müteveccih cezai soruşturmanın parçası olarak düzenlendiğini söyledi.

Baskınlarda gözaltına alınan olup olmadığı bilinmiyor.

Concept Schools Sözcüsü Katherine Beckwith bile terbiye Bakanlığı\’nın çok sayıda okula dağıtılan görüntü hesaplarını incelediğini, teknolojik personel için kullanılan kamu fonlarına ilişkin federal bir anket kapsamında kendilerinden veri istediğini kaydetti.

26 EYALETTE 140 OKUL

Gülen hareketi ile angajmanlı \”Concept Schools\”un merkezi, Chicago\’da bulunuyor. Kuruluşun 26 eyalette 140 okulu bulunuyor.

MATEMATİK VE bilgi AĞIRLIKLI; \”CONCEPT SCHOOLS\”

Matematik ve ilim ağırlıklı yetişek veren \”Concept Schools\” için, elan ilkin de tanınmayan iştirakçi çalıştırdığı için kul himmet Bakanlığı tarafından anket açılmıştı. Ohio eyaleti kanunlarına için okullara verilen halk fonları, yalnızca legal vizeye mevla çalışanlar için kullanılıyor. Concept Schools, 2009\’da uygulayım bilimi devi Google\’dan aşırı henüz ziyade göçmen işçi vizesi almıştı. Okullarda çalışanların koca bir kısmını Türk kökenliler oluşturuyor. Gülen okullarına FBI baskını

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: