Kamuya 10 Bin Kişi Alınacak

mevki Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, KPSS sonuçlarına için yapılacak merkezi yerleştirme işlemi için açıklamalarda bulundu.

Kamu Görevlerine İlk kat Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar üzerine umumi yönetmelik hükümleri çerçevesinde amme alım ve kuruluşlarınca kuruma kadro ve pozisyonların bildirildiğini kaydeden Kumbuzoğlu, güfte konuşu kadroların ilan yapılmak neredeyse ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini söyledi.

10 BİN 210 şahıs YERLEŞTİRİLECEK

Kumbuzoğlu, \”2014 yılı KPSS yurtlandırma takvimine göre, 23 Haziran-02 Temmuz\’da tercihlerin alınacağı 2014/1 yerleştirmelerinde, 124 hep azamet ve kuruluşunca mecmu 10 bin 210 kadro ve pozisyon için yurtlandırma talebinde bulunuldu\” dedi.

Atama yapılması istek edilen kadro ve pozisyonların kestirmece yüzde 19\’unun ortaöğretim, yüzdelik 24\’ünün önlisans, yüzde 57\’sinin de lisans düzeyinde olduğunu bildiren Kumbuzoğlu, \”Söz ekonomik kadro ve pozisyonların bütün müessese ve kuruluşlarına nazaran dağılımı 190 önemli KHK\’ya tabi kurumlar, üniversiteler hariç 7 bin 886, üniversiteler 575, mahalli idareler 97 ve bütün iktisadi teşebbüslerine de bin 652 oldu. böylelikle mecmu 10 bin 210 kadro ve konum için iskân talebinde bulunuldu\” diye konuştu. Kamuya 10 Bin Kişi Alınacak

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: