Topuk Dikeni Kremleri

Topuk dikeni, bilinen alanda kemik dokunun sivrilmesi ile meydana iştirak eden , milletçe içinde yürümeyi batar tarzda zorlaştırdığı içerisinde topuk dikeni olarak adlandırılan bir rahatsızlıktır. Hayat kalitesini nihai derece düşüren bir vaziyettir . Tıbbi bakımdan açıklama edilen pekçok etkileşimde mevcutsa da bizim ilgi alanımızda beden ağırlığını balansta taşıyamayan ayakta düz zemin yüksek zemin benzeri fizyolojik bozukluklardan ötürü meselelerden meydana çıktığı belirlemiştir . Uygulamada Geçmiş zamanda yapılmış olan kortizonlu enjeksiyonlar denenmiştir. an itibariyle en nihai çağdaş , tamamıyla dışarıdan yapılmış olan bu illete maruz kalmış insanlara uyguladığımız ESWT cihazımızla uygulamalar yapılmaktadır.

Topuk Dikeni İlerleyen yaş grubundaki pekçok sebebe ilişkili olarak gelişen geliştiğinde ise o insanın hayat kalitesini süratle düşüren topuk kemiğindeki kemik sivrileşmesidir. Topukta meydana iştirak eden ve yürümeyi zorlaştıran ağrılı bu olgu son zamanlarda işlek hayatın çoğalmasıyla çok sık sık görülmeye başladı. Bakımınde geçmişde tatbik edilen ameliyatlar , zoka bakımleri %100 muvaffakiyet sağlamamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte topuk dikeni meydana iştirak eden vatandaşları muzdarip eden, yaşamını karartan bu illet artık %100 bakım edilebilmekte ve zahmetsiz, ızdırapsız olarak ortadan kaldırılabilmektedir. İşte bu bakım dönemin buluşlarından biri meydana iştirak eden ultrason dalgalarıyla yok edilebilmektedir.

Henüz çok yaygın olmayan bu uygulama bir takım özel yerlerde uygulamaya girerek, milletçe sıhhatine katkıda yer almaktadır . Topuk dikeni tedavisi hakkında bilgi almakiçin sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: