72 Saatlik Ateşkes Sonrası İsrail Gazze’yi Vurmaya Başladı

Gazze’de 72 saatlik ateşkesin sona ermesinin ardından İsrail ilk kez hava saldırısı düzenledi.

GAZZE’DEN 10 ROKET FIRLATILDI

Mısır’da devam eden görüşmelerde hiçbir talebine olumlu cevap verilmediğini belirten Hamas, ateşkesin uzatılmasını reddetmişti. Ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze’den İsrail’e 10 roket fırlatılmıştı.

NETANYAHU’DAN TALİMAT

İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun roket saldırılarına güçlü biçimde karşılık verilmesi için orduya talimat gönderdiğini yazdı.

“YENİDEN SAVAŞMAYA HAZIRIZ”

Kassam Tugayları’ndan bir askeri yetkili 7 Ağustos Perşembe akşamı yaptığı açıklamada yeniden savaşmaya hazır olduklarını vurguladı. Kahire’de Filistinlileri temsil eden gruba seslenen askeri yetkili, İsrail’in, şartları kabul etmemesi halinde görüşmelere devam etmemeleri ve şartlarından asla taviz vermemelerini talep etti.

“Taleplerimiz görüşmeleri gerektirmiyor. Çünkü taleplerimiz tamamen insani haklarımız” diyen Kassam Tugayları yetkilisi, İsrail’i yenmeye güçlerinin yeteceğini, onları askeri ve ekonomik büyük bir yenilgiye uğratacaklarını ifade etti.

Gazze’ye uygulanan kuşatmanın kaldırılması ve limanının kullanıma açılması konusunda bir anlaşmaya varılmaması halinde ateşkesi uzatmayacaklarını söyleyen yetkili, ateşkesin uzatılmasının Filistinlilerin ve Gazze halkının beklentilerini karşılamasına bağlı olduğunu vurguladı.

VAZGEÇİLMEZ ŞARTLAR

Yetkili kuşatmanın kaldırılması, Gazze’deki havaalanı ve limanın kullanıma açılması yönündeki şartlarının vazgeçilmez olduğunu vurguladı. Kassam Tugaylarının yerlerini terk etmediklerini ifade eden askeri yetkili operasyona hazır durumda beklediklerini söyledi. 72 Saatlik Ateşkes Sonrası İsrail Gazze’yi Vurmaya Başladı

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: