Dünyanın En İyi Pr Ajansları

İletişim disiplinlerinde medya satın almadan ardından en mühim bütçelerin terk ettiği kurumsal Etkinlik ajansı, rekabetin günden güne kızıştığı pazarlama dünyasında ehemmiyetini artırıyor. Event marketing olarak da sektörde sıkça dile getirilen etkinlik ve etkinlik idaresinin ihtisas gerektirdiği, ehil şahıslarla organizasyonların yaşama geçirilmesinin, müesseselere zaman ve maliyet avantajı sağladığı iş etraflarında onay görmeye başlamıştır. Gelişen uyumlu fiyat koşullar, beynelmilel sektörel entegrasyon etkinlik ve etkinlik idareninde de uzmanlığa hürmet duyulması sürecini hızlandırmıştır.

Öte taraftan, beynelmilel etkinlik ajansı mahalli ortaklıklara imzalayarak ya da bizzat bizzat ofislerini kurarak evrensel müşterilerine Türkiye’de de etkinlik projeleri geliştirmeye başladılar. Son senelerde Türkiye’de tertip eden kocaman bütçeli dev spor organizasyonları, kongreler ve seminerler başka etkinlik ve etkinlik firmalarının dikkatini çekmeye başka bir söylemle iştahını kabartmaya başlamıştır. Önceleri bizzat patronların ele aldığı, daha sonraları kurumsal iletişimcilerin vazife ve yükümlülükleri aralarında bulunan etkinliklere şirketler ne nedenle gereksinim duyar? Şirketler ne nedenle kurumsal kutlamalar düzenler?

Şirketlerin mali senenin en başında belirledikleri iş amaçları vardır. Gelir, karlılık, Sektör hissesi benzeri ölçülebilir ve numerik durumda olan bu amaçları yaşama geçirmek ile ilgili kısım yöneticileri üst idareye , üst yönetim ise hissedarlara karşın sorumludurlar. Amaçları gerçekleştirme başarısı yetkililerin kariyerine yön verir. Bu nedenle müesseselerin ürettiği ürün ve hizmetlerin rakiplerine mukayese et pazarda seçim edilmesi, başka bir söylemle öbür bir söylemle imalatın piyasaya dönmesi şirketlerin sürdürülebilirliği açısından yaşamsal önem taşımaktadır. Etkinlik çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için corporateevents.com.tr/anasayfa adresini ziyaret edebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: